Ευρωπαϊκό Ταμείο: 100 δισ. ευρώ για την άμυνα της ΕΕ
13 January 2024
Οι εκλογές που οδηγούν σε παγκόσμιο πόλεμο ή ειρήνη

Κατώτερος των περιστάσεων στη Μπασκόνια ο Ολυμπιακός

Μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε απόψε ούτε και στην έδρα της Μπασκόνια, ηττήθηκε με 80-69 και επιστρέψει στην Ελλάδα με δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα που τον απόμακρυναν από τα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας της Euroleague.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ήταν ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο και κατέρρευσε στο τρίτο δεκάλεπτο, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 17 λάθη!

Ο Μονέκε τελείωσε με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και ένα λάθος, όντας ο κορυφαίος των γηπεδούχων ενώ ο Χάουαρντ σκόραρε 21 πόντους.

Για τον Ολυμπιακό δεν έφτασαν οι 19 πόντοι του Κάαναν  ενώ ο Πετρούσεφ έδωσε 14 πόντους με 4 ριμπάουντ και  ο Μιλουτίνοφ έκανε double double με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-17, 33-32, 59-49, 80-69