Παρατείνεται για έναν ακόμη χρόνο η επιδότηση ενοικίου – συγκατοίκησης πληγέντων του "Ιανού"
18 March 2023
Ουκρανία: Ρωσικός βομβαρδισμός με «όπλα διασποράς» στο Κραματόρσκ – Δύο νεκροί, οκτώ τραυματίες
19 March 2023

Πήρε βαθμό στο Ηράκλειο ο Λεβαδειακός

Με όφελος ενός (πολύτιμου) βαθμού έφυγε από το «Θ. Βαρδινογιάννης» ο Λεβαδειακός, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 του ΟΦΗ στην πρεμιέρα των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας.

Ένας βαθμός που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστικός για το μέλλον των Βοιωτών, οι οποίοι πασχίζουν για να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία.

Ύστερα από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, όπου καμία από τις ομάδες δεν κατόρθωσε να απειλήσει την αντίπαλη εστία, στο σκορ στο Ηράκλειο άνοιξε νωρίς στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

Ήταν το 48ο λεπτό, όταν ο Γιαννιώτας εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Νίκας πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μανδά για το 0-1.

Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να προστατεύσουν τα αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφεραν, καθώς στο 73΄ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάκιτς.