Νίκη πρόκρισης στο Εδιμβούργο ο ΠΑΟΚ
25 August 2023
Σε ενέργειες για ακύρωση αδειοδότησης αιολικού πάρκου στην κορυφογραμμή «Καζάρμα» θα συμμετάσχει ο Δήμος Καρδίτσας

Προβάδισμα για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ ο Ολυμπιακός

Ένα εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο ο Ολυμπιακός σκόραρε τρεις φορές κάνοντας ταυτόχρονα την καλύτερη έως τώρα εμφάνισή του στη νέα περίοδο, νίκησε 3-1 στο Φάληρο την Τσουκαρίτσκι κι έκανε άλμα πρόκρισης στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Το σκορ, που αδικεί την πειραϊκή ομάδα η οποία έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες, είναι πολύ δύσκολα ανατρέψιμο από το σερβικό συγκρότημα, που έδειξε περιορισμένων δυνατοτήτων. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη (31/8), με ώρα έναρξης στις 21:00.

Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ ξεκίνησε καταιγιστικά, και αφού με το πρώτο τέρμα του Ελ Καμπί στο 3′ πέτυχε το γρήγορο γκολ που επιζητούσε, διπλασίασε με τον Φορτούνη στο 15′.

Το σκορ έγινε 3-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μαροκινού στράικερ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης, κι αφού ακυρώθηκε γκολ του Καμαρά στο 49′ για χέρι του σκόρερ και ο Ολυμπιακός έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες, οι Σέρβοι μείωσαν στο τελικό 3-1 με τον Μιλαντίνοβιτς στο 90’+3.